Techniki docieplania poddasza oraz ścian

Techniki docieplania poddasza oraz ścian

Posiadacze domów jak również mieszkań posiadają coraz to konkretniejsze przekonanie, że odpowiednie docieplenia mieszkania mogą dostarczyć nie tylko lepszy komfort funkcjonowania poprzez ciepło, jakie skończy niezwykle szybko uciekać poprzez ściany czy poddasze ale również przyniosą korzyści w postaci oszczędności poprzez zminimalizowanie wydatków dogrzania domu.

Comiesięczne rachunki za ogrzewanie domów zwłaszcza zimą są bardzo ogromne, nikt nie lubi mieszkać w wnętrzach w których nie ma około 20 stopni ciepła ani nawet powracać z pracy i czekać długimi godzinami aby w domu w końcu było ciepło i przytulnie. Całodobowe docieplanie mieszkania to spory wydatek, jednakże bez problemu możemy zmniejszyć ten rachunek decydując się na docieplenia poddasza pianką jak również docieplenia ścian.

Bez zaprzeczania decyzja o dociepleniu jest niesamowicie istotna, jednakże również istotny jest dobór samego systemu docieplenia domu.

Na rynku wyróżniamy trzy naczelne metody dociepleń:

  • Docieplenia styropianem
  • Docieplenia wełną mineralną
  • Docieplenia natryskowe za pomocą pianki poliuretanowej

Najnowszym i nadzwyczaj dobrą metodą współcześnie jest ta ostatnia forma czyli docieplenia poddasza i ścian za pomocą pianki poliuretanowej. Pozostałe metody z każdym rokiem są coraz rzadziej stosowane i pomału rozpoczynają trafiać do lamusa. Właściwie jednym z czynników, który powoduje, że wiele osób ciągle decyduje się na docieplenia wełną mineralną bądź również styropianem jest fakt, że dużo spółek, tylko takie docieplenia posiada w ofercie a firm, jakie nauczyły się docieplać metodą natryskową jest jeszcze mało na polskim rynku.

Czemu docieplania poddaszy jak również ścian systemem pianki poliuretanowej jest rzeczywiście efektywny?

Mianowicie przy docieplaniu najważniejszym parametrem jest wskaźnik U czyli wskaźnik przepływania ciepła. Wartość ta dla:

  1. wełny mineralnej stanowi 1,8
  2. styropianu stanowi 1,6
  3. pianki poliuretanowej wynosi: 1,0

Jak widzimy czynnik tenże jest prawie podwójnie doskonalszy stosując piankę od innych technik a to nie koniec zalet tej formy. Innymi walorami jest szybki montaż, niezwykle niewielka waga docieplenia, długotrwały okres gwarancji jak również przystosowanie jej dla alergików. Należałoby zaznaczyć też, że koszt pianki poliuretanowej jak również montażu jest porównywalny do innych technik, dlatego jeśli szukasz dobrej metody docieplenia, koniecznie zastanów się nad dociepleniem natryskowym.