Jakie rośliny będą najlepsze do ogrodu?

Jakie rośliny będą najlepsze do ogrodu?

Projektując  ogród w Lublinie podejmujemy pod uwagę w głównej mierze rozmiar działki. Najistotniejsze, ażeby efekt końcowy sprawiał nam satysfakcję. Projektując ogród wszyscy członkowie rodziny zgłaszają swoje marzenia. Powinno się przemyśleć, czy kochamy prace w ogrodzie a także czy chcemy samodzielne zaplanować ogród, bądź wolimy zaangażować firmę, jaka zrobi to za nas.

Projektując ogród trzeba najpierw wytyczyć miejsca na punkty małej architektury takie jak altanę, ścieżki, schody, kwietniki, oczka wodne itp. Dopiero trzeba myśleć w jakim miejscu posadzić rośliny. Nie zapominać należy w dodatku, iż ogrodowe ścieżki za każdym razem powinny wieść do celu. Wszędzie, gdzie pożądamy wygodnie przejechać taczką, wskazane jest położyć utwardzone powierzchnie. Dodatkowo trzeba pomyśleć również o śmietniku, albowiem może się okazać, iż nie mamy gdzie gromadzić skoszonej trawy a także liści.

Podczas gdy posiadamy już gotowe elementy małej architektury czas na sadzenie roślin. Obsadzanie ogrodu poczynamy za każdym razem od drzew. Zarazem wolno tworzyć trawniki. Kwiatowe rabaty a także rośliny dekoracyjne zostawiamy na koniec.