Zegarki orient

Zegarki orient

Zegarek to urządzenie mechaniczne. W którego skład wchodzi cztery podstawowe części. Najistotniejsze to źródło jego napędu, bez niego zegar nie będzie pracował prawidłowo.

Przeważnie wykorzystywana do tego celu jest bateria albo sprężyna. Druga część to regulatory chodu, dzięki którym obie wskazówki wskazują właściwą godzinę.

Może nim być również wahadło. Wykonuje on określony balans. Niezwykle istotną częścią jest licznik. W zegarki orient z reguły jest to przekładnia zębata. Kolejną częścią jest to wszystko, to co dostrzegalne jest ludzkim okiem.

Są to, tedy wskazówki, wyświetlacz ewentualnie dodatkowe podświetlenie planszy zegara. Dzięki tym wszystkim mechanizmom, jakie znajdują się w zegarku otrzymujemy informacje dotyczące tego jaki mamy w danym momencie czas.

W dowolnym zegarku znajduje się również tak zwana koperta. Jest to środkowa część każdego zegarka, w której położony jest złożony mechanizm. Tarcza wraz ze wskazówkami ochraniana jest przy użyciu szkła. Może ono być szafirowe bądź mineralne.

Część dolna zegarka definiowana jest jako dekiel. To właśnie na niej opiera się cały mechanizm zegarka. Zabezpiecza on mechanizm, by nic go nie uszkodziło. Na nim umiejscowione zostało również logotyp producenta.